אחסון וגיבוי בענן – מורה נבוכים

מפחד שיום אחד גיבוי המחשב לא יעבוד? שתהיה הצפה במשרד והגיבויים 'ישטפו בזרם'? שפשוט תגלה שהגיבוי הפסיק לגבות?
גיבוי המחשבים הוא נקודת התורפה של הרבה עסקים. גיבוי באמצעות ענן מעניק את השקט הנפשי שיש מערכת אחת שכל מטרתה לדאוג לגיבויים שלך, ואתה לא צריך לדאוג לתפעל אותה.

אז מהו גיבוי בענן?

ענן הוא מיקום וירטואלי המאפשר להחזיק בתוכו ידע ארגוני, לשמר ולגבות אותו. ישנן מגוון חברות אשר מעניקות את השירות הזה, חלקן גדולות, מוכרות ובעלות מוניטין וחלקן פחות. ככלל, כלל אצבע ראשון בתחום זה יהיה – ככל שגיבוי הנתונים שלך חשוב לך – הפקד אותו בידיים הבטוחות ביותר, ובמקרה זה – בחברות הגדולות, הוותיקות ובעלות המוניטין, להן משאבים רבים יותר לדאוג לגיבוי איכותי. גם אנחנו, BIG פתרונות מחשוב לעסקים, מקפידים לעבוד אך ורק עם חברות גדולות, בעלות מוניטין נרחב בתחום זה, שאנחנו בטוחים ביכולת שלהן להשקיע באבטחת המידע שלך.

איך תחליט אם גיבוי בענן רלוונטי עבור העסק שלך?

עסקים רבים נחשפים היום לאפשרות של העברת השרת והגיבוי לענן ומתלבטים אם אכן לעשות זאת. המלצתנו לכל לקוחותינו – אפשרו לנו לעזור לכם, אנו נבחן את תנאי הארגון ונציע את הפתרון הנכון לך. התשובה לשאלה זו אינה גורפת – לכל ארגון מאפיינים משלו, כמות הידע שהוא מייצר מדי יום, מורכבויות כאלו ואחרות ומשאבים שונים. בהתאם לכל אלו, אנו נמליץ לך האם לעבור לענן או להישאר באמצעים העומדים לרשותך. ההחלטה אינה אופנתית אלא ממוקדת במאפייני העסק שלך. עלויות הגיבוי ואחזקת השרת בענן משתנות בהתאם לנפחי האחסון הדרושים, להיקף הפעילות העסקית, כמות הסניפים אם ישנם, כמות המידע הקיים בשרת ובעוד גורמים שונים.

אנחנו לרשותך. נבדוק עבורך האם נכון וכדאי לך להעביר את השרת והגיבויים שלך לענן, ובמידה וכן – נלווה אותך בתהליך כולו. נייעץ לך יעוץ מקצועי מתוך דאגה לטובתך המלאה.

מהם היתרונות בגיבוי בענן?

  1. גיבוי חיצוני מייצר ביטחון גבוה יותר שהגיבוי תמיד מתקיים – גיבוי חיצוני הוא ביטחון למקרה בו הגיבוי המקומי לא בוצע בהצלחה. כאשר אתה מגבה את הידע שלך באופן מקומי אצלך במשרד, אתה לא תמיד יודע מה מצב הגיבוי, האם הוא עובד כהלכה, האם הגיבוי בוצע באופן תקין או מלא, ולא תמיד קיימים בידך הפתרונות למקרים של תקלה או נזק פיזי כדוגמת: שיטפון או שריפה. במקרים כאלו אתה עלול לאבד ידע רב ולהינזק כלכלית ועסקית. כאשר אתה מגבה את התוכן והידע שברשותך בענן – רמת הבטיחות באשר להגנה על הגיבויים גבוהה יותר.
  1. חסכון בכסף – ישנם מקרים בהם רכישת שרת או תחזוקה של שרת קיים כרוכים בעלויות גבוהות עבורכם, כאשר אלו נחסכות במידה רבה כאשר מאחסנים שרת בענן. החזקת שרת במשרד כוללת עלויות קניה, החלפת חלקים מעת לעת , תחזוקה שוטפת ודאגה לעדכון רמות האבטחה בהתאם לסטנדרטים הנדרשים משנה לשנה. אלו הוצאות שאינן מתקיימות כאשר מחזיקים את המידע בענן.
  2. פחות תקלות – אחסון וגיבוי בענן באמצעות החברות המובילות בתחומן מבטיח, ברוב המקרים, אחסון בחוות שרתים גדולות ובטוחות ורמה מאוד גבוהה של אבטחת מידע. הסיכויים שתאלץ להתמודד בעצמך עם תקלות פוחתת באופן דרמטי וגם במקרה נדיר של תקלה מקומית – ההתמודדות היא של החברה המחזיקה את הענן ולא שלך.
  3. אתה נשאר כל הזמן בקדמת הטכנולוגיה – כאשר אתה מאחסן את השרת בענן, אתה נהנה מקדמה טכנולוגית כל הזמן. כאשר השרת יושב אצלך במשרד אתה נעצר עם הטכנולוגיות הקיימות ביום הרכישה, ונשאר איתן בדרך כלל במשך חודשים ואף שנים.

מעל לכל, שאלת האחסון והגיבוי בענן היא כאמור שאלה פרטנית אשר כל בעל עסק צריך לבדוק בהתאם לצרכים שלו ולמשאבים העומדים לרשותו. אנו לרשותך לשם כך. אנו עומדים לרשות כלל לקוחותינו בקבלת ההחלטה החשובה הזו, ככל החלטה אחרת בתחומי המחשוב.
נשמח לעשות זאת גם עבורך.

אנו עומדים לרשותך כשלנגד עינינו טובת העסק שלך.